• 9ο Δημοτικό Σχολείο Ηρακλείου

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ

Αγαπητοί γονείς

Το τελευταίο διάστημα έχουν αυξηθεί  οι περιπτώσεις καθυστερημένης προσέλευσης στο σχολείο με αποτέλεσμα να διακόπτεται συνεχώς το μάθημα την πρώτη ώρα. Επίσης ο έλεγχος των μαθητών που έρχονται  καθυστερημένα και περιφέρονται στους διαδρόμους και τις τουαλέτες είναι αδύνατος .

Για την ασφάλεια των μαθητών αλλά και την εύρυθμη λειτουργία του σχολείου, σας ενημερώνουμε πως  μετά το πέρας της προσευχής η εξώπορτα του σχολείου θα παραμένει κλειστή.

Στην εξαιρετική περίπτωση που κάποιος μαθητής καθυστερήσει αιτιολογημένα  θα έρχεται στο σχολείο συνοδευόμενος από τον κηδεμόνα του κατά τη διάρκεια του πρώτου διαλείμματος (09:40-10:00) και θα παραδίδεται στους εφημερεύοντες, ενημερώνοντας σχετικά τη Δ/νση του σχολείου.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του 9ου Δημοτικού Σχολείου Ηρακλείου

Τα σχόλια είναι κλειστά.