• 9ο Δημοτικό Σχολείο Ηρακλείου

«Νονοί» του παιδικού χωριού SOS

Αγαπητοί γονείς,

Σας περιμένουμε την Κυριακή 2 Απρίλιου από τις 11:00 έως τις 14:00 στο χώρο του σχολείου μας να φτιάξουμε πασχαλινές λαμπάδες για τα παιδιά μας και τους μικρούς μας φίλους στο παιδικό χωριό SOS.

Σκοπός της εκδήλωσης είναι η συγκέντρωση αγαθών για το παιδικό χωριό SOS Κρήτης, όπως τρόφιμα μακράς διάρκειας, χαρτικά-καθαριστικά και σχολικά είδη.

Όσοι γονείς δεν μπορούν να παρευρεθούν την Κυριακή και θέλουν να κάνουν τις δωρεές τους για το παραπάνω σκοπό, μελή του συλλόγου θα παραλαμβάνουν τα τρόφιμα και τα υπόλοιπα ειδή τις πρωινές ώρες στο χώρο του σχολειού μέχρι την Τρίτη 4 Απρίλιου.

Επίσης θα γίνουν δραστηριότητες για τα παιδιά όπως παιχνίδια σκακιού, επιτραπέζια παιχνίδια, χορός και μουσική.

Ο Σύλλογος θα προσφέρει σ’ όλα τα παιδιά που θα βρίσκονται την Κυριακή στο χώρο του σχολειού λαμπάδες με τα υλικά για το στολισμό τους καθώς και κεράσματα για όλους.

Οποιαδήποτε βοήθεια είναι πολύτιμη.

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 9ου Δημοτικού Σχολείου Ηρακλείου