• 9ο Δημοτικό Σχολείο Ηρακλείου

Γήπεδο Καλαθοσφαίρισης

Μετά από 10 χρόνια περίπου το 9ο Δημοτικό απέκτησε ξανά γήπεδο καλαθοσφαίρισης.

Η κατασκευή του δαπέδου, η μετακίνηση και τοποθέτηση της παλιάς μπασκέτας, καθώς και η τοποθέτηση της καινούργιας ήταν όλα μια γενναιόδωρη προσφορά ενός ανώνυμου ιδιώτη που το παιδί του φοιτά στο σχολείο. Τέτοιες ενέργειες αξίζουν πολλά συγχαρητήρια και πολλά ευχαριστώ από την μεριά της σχολικής μας κοινότητας. Επιπρόσθετα αξίζει να σημειωθεί ότι το κόστος της αγοράς της νέας μπασκέτας  ανέλαβαν το ταμείο του σχολείου, ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων, καθώς και ο Γ. Σ. Φιλαθλητικός.

Η αυλή  λοιπόν του σχολείου μας είναι πολύ πιο όμορφη και πιο λειτουργική και κατά συνέπεια θα συνεχίσει να προσφέρει φυσική αγωγή και αθλητισμό στους μαθητές/τριες  του σχολείου σε πολύ πιο καλύτερες συνθήκες από ότι πριν την κατασκευή.

Τα σχόλια είναι κλειστά.